Weź eko-kredyt – i wygraj 5 tysięcy złotych. Banki kuszą promocjami kredytów z przeznaczaniem na cele ekologiczne i nie tylko

autor: Krzysztof Mirończuk | 04.10.2021

Kredyt na fotowoltaikę, nowy telewizor, rower? A może wymianę pieca lub drzwi w domu? Kredyty na cele ekologiczne cieszą się dużą popularnością. Świadczy o tym fakt, że w bankach spółdzielczych z Grupy BPS ruszyła właśnie kolejna edycja promocji kredytów, w której można nie tylko uzyskać atrakcyjne warunki, ale także wziąć udział w loterii i wygrać 5 tysięcy złotych. Co istotne, w losowaniu można brać udział codziennie, a nie tylko raz.

Kiedy coś jest dobre – to trzeba to powtórzyć! Do takiego wniosku doszli najwyraźniej szefowie banków spółdzielczych zrzeszonych w Grupie BPS oraz samego banku BPS i zdecydowali, że kampania promująca kredyty gotówkowe na cele związane z ochroną środowiska i oszczędzanie energii, która cieszyła się dużym zainteresowaniem klientów w ubiegłym roku – będzie miała swoją kolejną edycję.

Czy ekologicznie znaczy ekonomicznie?

Wydatki na cele ekologiczne zawsze się opłacają – bo pozwalają zadbać o środowisko. Wątpliwości, jakie się pojawiają, dotyczą jednak czegoś innego – czy wydane pieniądze kiedykolwiek się zwrócą, czyli – czy jest to opłacalne ekonomicznie, a nie tylko ekologicznie? Najbardziej głośne ostatnio proekologiczne inwestycje to fotowoltaika. Firmy prześcigają się w proponowanych rozwiązaniach, oferując coraz wydajniejsze urządzenia i systemy. Inwestycja zwraca się średnio po ok. 8-10 latach, a biorąc pod uwagę przyszłe podwyżki cen energii elektrycznej a także dostępne dotacje – jeszcze szybciej, bo nawet w 5-6 lat. Pompy ciepła zwracają się w podobnym czasie – wiele zależy oczywiście od wielkości instalacji i tego, do czego porównujemy wydajność pompy. Jeśli jest to piec na olej, gaz czy piec elektryczny – czas potrzebny na zwrot wydanych pieniędzy będzie jeszcze krótszy. Inne inwestycje ekologiczne w domu i w życiu też się zwrócą, chociaż trudno mówić o tym, kiedy. Jak bowiem obliczyć zwrot z inwestycji w nowy rower czy sprzęt sportowy? To też jest przecież wydatek „pro-eko”, a przy tym wspiera to, co bezcenne – nasze zdrowie. Bez względu na to, czy jest to duża inwestycja w remont domu, czy mniejsza – w nowy rower, nie musimy jej finansować z własnej kieszeni. Można na to wziąć kredyt, co jest szczególnie interesujące w przypadku kredytów „skrojonych” specjalnie pod wydatki proekologiczne, jak to ma miejsce w ofercie banków zrzeszonych w Grupie BPS i ich promocji.

Eko kredyt - dlaczego warto? Rozmowa z wiceprezesem Banków Polskiej Spółdzielczości, Krzysztofem Kokotem
Na co kredyt?

To nie jest jednak zamknięta lista. Co istotne - ekologiczny kredyt w Grupie BPS nie musi być przeznaczony tylko na cele ekologiczne, znaczna jego część może być przeznaczona na cele dowolne. Jak to wygląda w szczegółach? Najlepiej skontaktować się z doradcą, który poprowadzi sprawę, w tym zadba o rzetelną weryfikację twojego pomysłu. Na spotkanie z doradca umówić się można się szybko poprzez stronę internetową. Można też po prostu odwiedzić najbliższy bank spółdzielczy, placówki najłatwiej znaleźć w specjalnej wyszukiwarce na stronie mojbank.pl.

Szansa na ekstra pieniądze

Dla klientów, którzy zdecydują się na zaciągnięcie kredytu w Bankach z Grupy BPS, przygotowano dodatkowy bonus – każdy może wygrać 5 tysięcy złotych! W przeciwieństwie do innych loterii tego typu, w których klient ma tylko jedną szansę na wygraną – w loterii „Logiczne, że się opłaca” taka szansa pojawia się 5 razy w tygodniu, czyli grać można codziennie od poniedziałku do piątku. Klienci mają szansę wygrać 5 tys. zł ekstra dofinansowania do swojego kredytu. Wystarczy, że zakręcą internetowym kołem fortuny. Informację o wygranej lub zachętę do dalszego próbowania szczęścia klient otrzymuje natychmiast, jak na loterię przystało. Przygotowane zostało łącznie 50 nagród pieniężnych po 5 tys. zł każda. A loterią objęte są wszystkie kredyty dla klientów indywidualnych te ekologiczne i pozostałe. Żeby wziąć kredyt i grać o 5 tys. zł, najlepiej w pierwszej kolejności wejść na stronę www.mojbank.pl/loteria i umówić się na spotkanie w wybranym Banku Spółdzielczym z Grupy BPS.

EKO INWESTYCJE?
Logiczne, że się opłaca!

Kredyt gotówkowy na cele ekologiczne i nie tylko... Nie przegap tego momentu.

Zostaw kontakt do siebie wypełniając formularz.

Poznaj szczegóły!

Zostaw kontakt - zadzwonimy do Ciebie i pomożemy w wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) nie przekracza 15,53% – szczegóły oferty oraz RRSO dostępne są w wybranym Banku z Grupy BPS.

Dziękujemy za wypełnienie formularza.

Wkrótce skontaktujemy się na podane dane.

Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Loterią są objęte kredyty gotówkowe udzielone w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS oraz w Banku BPS S.A. między 2.08.2021 r. a 9.11.2021 r. Po prawidłowej rejestracji w Loterii możesz grać codziennie, od poniedziałku do piątku w okresie od 1.09.2021 r. do 9.11.2021 r. Regulamin Loterii dostępny jest na stronie internetowej www.logiczne.mojbank.pl. Rzeczywista roczna stopa procentowa (RRSO) nie przekracza 15,53% - szczegóły oferty oraz RRSO dostępne są w wybranym Banku z Grupy BPS.

Kredyty ekologiczne – wszystko, co musisz wiedzieć, by poprawić jakość życia i zaoszczędzić

autor: Krzysztof Mirończuk | 04.10.2021

Nowe instalacje to wygoda, czystość i ekologia w Twoim domu, to poprawa jakości życia, a w dłuższej perspektywie także oszczędności. Specjalne kredyty EKO, które dają możliwości przeznaczenia na cele ogólne, ale też kredyty hipoteczne czy gotówkowe – to rozsądna droga do przeprowadzenia nie tylko proekologicznych, ale także uzasadnionych ekonomicznie inwestycji.

Każdą inwestycję, szczególnie taką, która przez najbliższe lata będzie rzutowała na koszty utrzymania naszego gospodarstwa domowego, trzeba dobrze przemyśleć i przeliczyć. Jeśli w sposób rozsądny podejdziemy do wydatków, możemy liczyć na całkowity zwrot kosztów. Oczywiście w perspektywie lat. Jednak taki wydatek od zaraz może poprawić naszą jakość życia.

Podlicz rachunki. Czy stać cię na przestarzałe rozwiązania?

Kto nie chciałby płacić niższych rachunków za prąd? Kto nie chciałby zamknąć sezonu grzewczego niższymi kosztami? Przykłady tysięcy gospodarstw domowych w kraju pokazują, że nie musimy być skazani na stale rosnące wydatki związane z energią, które często mają największy udział w rocznym bilansie wydatków na rachunki.

W pierwszej kolejności warto więc zastanowić się nad poprawieniem efektywności energetycznej budynku. Docieplenie ścian, wymiana okien, pozbycie się miejsc, przez które energia (czytaj: pieniądze) uciekają na zewnątrz, zastąpienie starego kotła nowoczesną pompą ciepła czy wykorzystanie zupełnie darmowej energii słonecznej do produkcji prądu daje efekt, którego rozmiary mogą zaskoczyć. Oczywiście ktoś może zapytać – ale ile to wszystko kosztuje? Faktycznie, to dość drogie przedsięwzięcie jak na statystyczne gospodarstwo domowe. Trzeba jednak pamiętać, że na rynku istnieją instrumenty, które mogą pomóc wprowadzić nowoczesne, a nawet dość kosztowne rozwiązania, bez znaczącego, jednorazowego obciążenia domowego budżetu. Mowa o dedykowanych kredytach dostępnych np. w Bankach Spółdzielczych Grupy BPS oraz państwowych dotacjach z programów takich jak „Czyste powietrze” czy „Mój prąd”.

Czy to się opłaci?

Przy rozsądnie zaplanowanej inwestycji możemy zredukować niemal do zera nasze rachunki. Po drugie - już po kilku latach używania nowoczesnych rozwiązań możemy dojść do punktu, w którym przeprowadzone inwestycje zwrócą się w całości lub w znacznej części. Niektóre kalkulacje zakładają oszczędności rzędu kilkuset tysięcy złotych w ciągu 20 lat! Byłoby dużym uproszczeniem powiedzenie, że kredyt na takie przedsięwzięcia od razu będzie spłacał się sam. Tak oczywiście nie jest. Trzeba jednak przyjąć, że przy inwestycji obliczonej np. na 20 lat możemy śmiało zaplanować, że poniesione z tego tytułu wydatki się zwrócą razem z odsetkami. W końcu po to inwestujemy, by nie tylko poprawić swój komfort życia i czystość powietrza, ale także coś z tego mieć w przyszłości. A „mieć” można całkiem sporo.

Strategia małych kroków

Aby cieszyć się z efektów ekologicznych inwestycji, możemy skupić się najpierw wyłącznie na jednym obszarze, np. kwestii ocieplenia budynku. Istnieją szacunki, według których już sama termomodernizacja domu jednorodzinnego może ograniczyć koszty ogrzewania nawet do 40% rocznie. Oczywiście wszystko zależy od architektury budynku oraz zakresu prac. Z pewnością jednak dzięki tego typu pracom już w pierwszym roku w kieszeni właścicieli statystycznego gospodarstwa domowego zostaje kilkaset złotych miesięcznie. Biorąc to pod uwagę, szybko zauważymy, że zaoszczędzone na zakupie węgla, gazu czy oleju opałowego pieniądze można przeznaczyć na częściową spłatę kredytu. W perspektywie kilku lat obciążenie wynikające ze zobowiązań względem banku będzie dużo łatwiejsze do zaakceptowania. Zdaniem ekspertów kompleksowe ocieplenie domu daje - w zależności od paliwa, jakie stosujemy - oszczędności roczne rzędu 3,3 tys. złotych w przypadku ogrzewania z sieci, 3,8 tys. przy ekogroszku oraz 4,5 tys. złotych biorąc pod uwagę gaz ziemny. Dodatkowe korzyści można uzyskać dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań w budownictwie, które zakładają warstwy termomodernizacyjne o większej grubości oraz użycie materiałów o wyższych parametrach niż te, które były dotąd powszechnie stosowane. Czy inwestycja w samą termomodernizację się zwróci? Z pewnością. Jednak aby odczuć dużo większą efektywność, warto ją połączyć z innymi rozwiązaniami. Przy dobrze skalkulowanym względem naszych możliwości kredycie efekty mogą być spektakularne.

Eko kredyt - dlaczego warto? Rozmowa z wiceprezesem Banków Polskiej Spółdzielczości, Krzysztofem Kokotem
Kolejny krok – źródło ciepła

Termomodernizacja przynosi konkretne korzyści, ale nie jest powiedziane, że na tym etapie musimy się zatrzymać. Dodatkowym rozwiązaniem są coraz powszechniej stosowane w polskich domach pompy ciepła. Upraszczając, urządzenia te są w stanie pobrać energię z otoczenia np. gruntu, wody czy powietrza. Ciekawą opcją jest „dwukierunkowość” takich rozwiązań, które nie tylko ogrzewają zimą, ale także chłodzą pomieszczenia w upalne letnie dni. Tego typu instalacje pozwalają oszczędzić nawet 70-75 procent wydatków, jakie ponosimy na ogrzewanie oraz dla uzyskania ciepłej wody użytkowej.

Jak twierdzą eksperci cytowani na na stronie internetowej Grupy BPS, roczny koszt ogrzewania domu o powierzchni 200 metrów kwadratowych za pomocą pompy ciepła to w przybliżeniu 3,5 tys. złotych w skali roku. Ogrzewanie gazem ziemnym w tym samym przykładzie byłoby dwukrotnie droższe, a w przypadku oleju opałowego tę wartość powinniśmy pomnożyć razy trzy. Jeszcze więcej kosztuje ogrzewanie prądem (przy założeniu, że pobieramy go z sieci, nie mając instalacji fotowoltaicznej). A zatem oszczędności na przestrzeni lat idą w dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych. To pokazuje, że po kilkunastu latach korzystania z nowej instalacji możemy mówić nie tylko o zwrocie z inwestycji, ale także realnych korzyściach, które można przeliczyć na konkretne pieniądze. Jeśli taką inwestycję wspartą kredytem połączymy z dotacją rządu z programu „Czyste Powietrze”, na efekt ekonomiczny poczekamy zdecydowanie krócej!

EKO INWESTYCJE?
Logiczne, że się opłaca!

Kredyt gotówkowy na cele ekologiczne i nie tylko... Nie przegap tego momentu.

Zostaw kontakt do siebie wypełniając formularz.

Poznaj szczegóły!

Zostaw kontakt - zadzwonimy do Ciebie i pomożemy w wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) nie przekracza 15,53% – szczegóły oferty oraz RRSO dostępne są w wybranym Banku z Grupy BPS.

Dziękujemy za wypełnienie formularza.

Wkrótce skontaktujemy się na podane dane.

Jak płacić mniej za prąd?

Kolejną opłacalną inwestycją są instalacje fotowoltaiczne, które pozwalają nam czerpać energię wprost ze słońca. Dobrze dobrana i dostosowana do warunków geograficznych instalacja może wyprodukować energię nie tylko dla zasilania np. pompy ciepła, ale także wszystkich urządzeń elektrycznych w budynku. Nie dziwi więc boom, jaki obserwujemy obecnie w kraju. Wystarczy spojrzeć na dachy mijanych domów, by przekonać się, że na naszych oczach dzieje się prawdziwa fotowoltaiczna rewolucja. Przyczyniły się do tego nie tylko państwowe dotacje, ale także atrakcyjne kredyty, które sprawiają, że nowoczesne rozwiązania oraz korzyści, jakie one oferują, są w zasięgu ręki przeciętnego Kowalskiego.

Współpraca instalacji fotowoltaicznej z pompą świetnie wykorzystuje możliwości obu technologii. Na przykład latem energia pochodząca ze słońca może przyczyniać się do komfortowego chłodzenia pomieszczeń. Przyjmuje się, że typowy dom jednorodzinny nie osiągnie wskaźnika konsumpcji własnej energii na poziomie wyższym niż 30 proc. Ale jeśli dodamy do tego pompę ciepła, wówczas wskaźnik ten rośnie nam do 50 czy 60 proc. To kolejny dowód na to, że nowoczesne, ekologiczne rozwiązania, działające na zasadzie naczyń połączonych, potrafią być wysoko opłacalnym i uzasadnionym ekonomicznie wydatkiem. Warto się nimi zainteresować, także sprawdzając możliwości uzyskania finansowania tych inwestycji.

Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) nie przekracza 15,53%. Szczegóły oferty oraz RRSO dostępne są w wybranym banku z Grupy BPS.

Program „Czyste Powietrze” to dotacje na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację domów jednorodzinnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Jego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

Polacy coraz bardziej zieloni. Jak wygląda nasza „ekoświadomość”?

autor: Krzysztof Mirończuk | 04.10.2021

Ekologiczny styl życia coraz częściej wpisujemy w swoje codzienne decyzje. Według badań, które opublikowano na stronie resortu klimatu i ochrony środowiska, 94 procent z nas ma świadomość, że globalne ocieplenie jest ważnym lub nawet bardzo ważnym problemem. Jeszcze większy odsetek, bo 96 procent Polaków segreguje śmieci, wiedząc, że w ten sposób robi coś dobrego dla planety. A jak wygląda podejście np. do kwestii energetycznych?

Badanie zrealizowane przez ministerstwo pokazuje zarówno stan wiedzy, jak i postawy mieszkańców Polski, które wiążą się z problemami ochrony środowiska, jakością powietrza, którym wszyscy oddychamy, oraz zagadnieniami związanymi z odpadami i zmianami klimatycznymi. Raport sporo mówi także o tym, jakie działania podejmują Polacy na rzecz ochrony środowiska – dotyczy to indywidualnych postaw oraz zachowań konsumenckich.

Widzimy potrzebę ochrony środowiska

Uczestnicy badania, którzy mieli wskazać trzy dziedziny, które generują najwięcej problemów, przed jakimi stoimy, w 52 procentach wskazywali ochronę środowiska. 59 procent z nas uważa, że największym problemem ekologicznym jest zanieczyszczenie atmosfery. Równo połowa wskazuje na kwestie związane z odpadami,. 34 procent martwi się o stan wód.

Dla 73 procent społeczeństwa głównym powodem, dla którego powinniśmy troszczyć się o naszą planetę, jest troska o kolejne pokolenia. Zdaniem 63 procent respondentów ochrona środowiska to troska o zdrowie człowieka. Dla prawie połowy (49 procent) przyroda jest wartością samą w sobie. Tylko jedna dziesiąta badanych dostrzega w tym wymiarze kwestie ekonomiczne. 69 procent ankietowanych wychodzi z założenia, że to, jaki jest stan środowiska, zależy od postawy i indywidualnych zachowań każdego człowieka.

Stan powietrza – zmartwienie i wyzwanie

Niejednokrotnie, czytając raporty na temat jakość powietrza w Europie, zauważamy, że sytuacja w Polsce dalece odbiega (na naszą niekorzyść) od sytuacji za Odrą oraz w innych zachodnich państwach. Respondenci badania trafnie wskazują na powody tego stanu rzeczy. Większość z nas dostrzega problem, jaki mamy z emisją zanieczyszczeń przez indywidualne źródła ciepła, czyli innymi słowy - piece domowe. Zauważamy także, że z każdym rokiem spada „waga” emisji z obiektów przemysłowych.

Aż 31 procent gospodarstw domowych korzysta według badania z sieci ciepłowniczej w celu ogrzania mieszkania. Coraz więcej osób ogrzewa swój dom gazem (28 procent). Spada za to znaczenie węgla, do którego stosowania przyznało się 14 procent badanych, a to aż o 21 punktów procentowych mniej, niż w badaniu z 2018 roku. Co więcej - ponad połowa osób, które dziś w celu ogrzania mieszkania korzysta z węgla lub brykietu, deklaruje chęć zmiany źródła ciepła na bardziej ekologiczne. 54 procent z nich mówi o piecach niskoemisyjnych, zaś 33 procent o odnawialnych źródłach energii.

Doceniamy segregację odpadów

96 procent badanych twierdzi, że regularnie segreguje odpady w swoim gospodarstwie domowym. Jak przyznaje resort klimatu, to najlepszy wynik ze wszystkich dotychczasowych edycji badania świadomości ekologicznej Polaków. Eksperci dostrzegają w tym wyniku wpływ nowelizacji ustawy, zgodnie z którą segregacja odpadów jest obowiązkiem każdego. Nie wszędzie jednak segregowanie odpadów jest możliwe. 33 procent niesegregujących wskazuje na brak pojemników, a także brak miejsca na takie działania w domu (31 procent). Najczęściej segregujemy plastik (97 procent), szkło (90 procent) oraz odpady organiczne (79 procent).

Eko kredyt - dlaczego warto? Rozmowa z wiceprezesem Banków Polskiej Spółdzielczości, Krzysztofem Kokotem
Zmienia się klimat

Zmiany klimatu są zagadnieniem, które dominuje w publicznej dyskusji praktycznie na całym świecie. Szczególnie tam, gdzie skutki globalnego ocieplenia są odczuwalne bardzo wyraźnie. A jak to wygląda w naszym kraju? Aż siedmiu na dziesięciu naszych rodaków dostrzega powagę sytuacji związaną ze zmianami klimatycznymi. Jedna czwarta z nas traktuje ten temat jako „raczej ważny”. Dla podnoszenia świadomości konsumentów w tym zakresie szczególnie ważne są merytoryczne działania informacyjne i kampanie edukacyjne na temat ekologii oraz globalnego ocieplenia. Ich obecność w przestrzeni publicznej dostrzega aż 2/3 badanych.

Czy jesteśmy eko?

Przeglądając wyniki z ostatniego badania oraz porównując je do podobnych odczytów z ostatnich lat, można zauważyć, że pod względem świadomości ekologicznej wiele się zmieniło, szczególnie w obszarze indywidualnych zachowań konsumenckich. 90 procent badanych zwraca dziś uwagę na ograniczenie zużycia wody. 82 procent wybiera rozwiązania ekologiczne nawet wtedy, gdy taka decyzja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Aż 61 procent twierdzi, że jest gotowa do korzystania z roweru oraz komunikacji miejskiej, rezygnując tym samym z samochodu. Również i tutaj widzimy pewien „proekologiczny postęp” w stosunku do deklaracji respondentów z wcześniejszych lat.

Czy potrafimy oszczędzać energię?

Ponad 95 procent Polaków twierdzi, że oszczędza energię w swoich domach. Dostrzegamy, jak ważną rolę zarówno dla środowiska, jak i naszych portfeli mają proste działania, takie jak gaszenie światła w nieużywanych pomieszczeniach, stosowanie energooszczędnych rozwiązań zarówno w dziedzinie oświetlania, jak i sprzętu oraz urządzeń gospodarstwa domowego. Co więcej, co trzeci z nas chce w tym obszarze podjąć dodatkowe działania, które przełożą się na efektywność energetyczną i obniżenie rachunków za prąd. Dość często przewija się w wypowiedziach kwestia „zielonej energii”. Co ciekawe, ¾ z nas jest gotowych do wydania więcej za „czystą energię”, a to jest najlepszy pod tym względem wynik na przestrzeni lat. To cztery razy lepszy odczyt niż w badaniu w 2018 roku.

EKO INWESTYCJE?
Logiczne, że się opłaca!

Kredyt gotówkowy na cele ekologiczne i nie tylko... Nie przegap tego momentu.

Zostaw kontakt do siebie wypełniając formularz.

Poznaj szczegóły!

Zostaw kontakt - zadzwonimy do Ciebie i pomożemy w wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) nie przekracza 15,53% – szczegóły oferty oraz RRSO dostępne są w wybranym Banku z Grupy BPS.

Dziękujemy za wypełnienie formularza.

Wkrótce skontaktujemy się na podane dane.

Szukamy finansowania zielonych inwestycji

Jak wynika z badania – Polacy chcą być ekologiczni i rzeczywiście przez ostatnie lata wiele się pod tym względem zmieniło w naszych domach, naszych zachowaniach i decyzjach. Jednak wiele inwestycji, takich jak wymiana pieca, docieplenie budynku czy fotowoltaika, trudno sfinansować, bazując wyłącznie na oszczędnościach. Dlatego szczególnie cenne wydają się programy dofinansowań takich przedsięwzięć, jak rządowe „Czyste powietrze”, które dodatkowo może być wsparte kredytem bankowym m.in. w obecnych w całym kraju placówkach Banków Spółdzielczych z grupy BPS. Te same instytucje proponują także specjalne kredyty „eko”, z których można sfinansować różnego rodzaju inwestycje, np. wymianę sprzętu AGD na bardziej ekologiczny czy zakup elektrycznej hulajnogi.

Korzystne warunki takich kredytów oraz dotacje państwa (np. w programie Mój Prąd na instalacje fotowoltaiczne lub Mój Elektryk na zakup elektrycznych samochodów) skłaniają coraz większą liczbę osób do przejścia na „zieloną” stronę. Zauważają oni także długofalowe korzyści związane z wydatkami na ekologiczne rozwiązania – to, co dzisiaj kosztuje więcej, powoduje oszczędności, które przez lata z nawiązką mogą pokryć początkowe wydatki.

Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) nie przekracza 15,53%. Szczegóły oferty oraz RRSO dostępne są w wybranym banku z Grupy BPS.

Program „Czyste Powietrze” to dotacje na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację domów jednorodzinnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Jego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.